Sakal Ekimi

Anasayfa » Sakal Ekimi

Yüzdeki kıl oranı arttıkça, erkeksi görünümün artması bugün bir çok erkeğin önem verdiği bir konu.

Sakal  ekimi, genetik olarak kılların hafif büyüme göstermesi ya da yüzde oluşan bir kesi yüzünden bir ihtiyaç haline gelebilmektedir. Sakalın yanı sıra yanaklarda ve favorilerde de nakil planlanabilir. Bu durumda saç folikülleri bu alanlara dikilir ve yüzün sakalı tamamlayan yapısını oluşturabilirler.

Sakal ekimi ile yalnızca yüzünüzde kaybolmuş sakalınızı değil moral değerlerinizi de geri kazanırsınız.

Sakalınızı cerrahi olarak istediğiniz bir görünüme kavuşturmak için kliniğimizde saç ekimi için size adım adım rehbelik yapacak uzmanlarımızla tanışacaksınız.

Cerrahi Planlama:

Sakal ekiminin planlandığı günde nakil doktorumuz prosedür hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri bir kez daha sizinle paylaşacaktır.  Bu süreçten önce de nakil öncesi ve sonrası yüzünüzün farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları ile naklin tüm aşamalarını doktorumuzla birlikte siz de eşlik edeceksiniz.

Verici Alanı Hazırlama:

Sakal nakli, yalnızca bir veya iki kıl içeren saç follikülleri kullanması dışında geleneksel saç nakli gibidir.  Şerit toplama veya FUE olmak üzere iki yaklaşımdan herhangi biri verici kıl foliküllerinin ekstraksiyonu için kullanılabilir. Foliküler Ünite Ekstraksiyon tekniği, çok sayıda verici greft gerektirmediği için genellikle tercih edilmektedir.  Nakil doktorumuz hangi alan tüylerinin renk ve doku bakımından sakalınızı oluşturacağınız ve saçınıza uygun bir doku planlamasını sizinle birlikte ele alacaktır.  Sakal ekimi için başınızda en uygun verici alanının tanımlanmasından sonra verici alan traş edilerek lokal anestezi uygulanmaktadır.

Donör Greftlerinin Çıkarılması:

Nakil doktorumuz, Folliküler Ünite Ekstraksiyon tekniğini kullanarak saç derisinden istenilen sayıda saç follikülü özenle seçer. Bu teknikte saç foliküllerini ayrı ayrı çıkarmak için özel olarak hazırlanmış tibbi cihazlar kullanılmaktadır.  Greftler daha sonra özel bir saklama ortamında tutulurlar.

Donör Saç İmplantasyonu:

Yeterli kıl follikülleri çıkarıldıktan sonra, nakil doktorumuz işlemin saha hazırlık aşamasına geçer. Sakal ekimi yapılacak olan yüzünüzün seçilen alanları lokal anestezi altında saçınızdan alınan greftler saçınıza uygun bir planlama ile açı ve yönleri dikkatli bir şekilde hesaplanarak nakil işlemine başlanmaktadır.  Derinizin üzerinde tek tek planlanarak saç folikülleri profesyonelce yerleştirilir.

Prosedürden sonra:

Sakal nakli lokal anestezi ile ayaktan yapılan tıbbi bir işlemdir.  Nakilden sonra istediğiniz programı yapabilirsiniz.  Nakil doktorumuz işlem sonrası sizin takip etmeniz gereken post-operatif süreci size anlatacak ve tam bir bilgilendirme sağlayacaktır.  Nakilden birkaç ay sonra nakil işlemi yapılan bölgede küçük sakal saçlarınızı fark edeceksiniz. Nakledilen kıllar saçlarınızın geri kalanı gibi büyümeye devam edecektir.

Bir süre sonra sakal traşı olma keyfini yaşayabilir, sakalınızı uzatabilir ya da yüzünüze farklı bir tarz verebilirsiniz.

Nakil işlemi ardından sakalınızın tamamen büyüme evresine gelmesi ile birlikte sizden başka hiç kimse nakledilen saçlarla, orjinal saçlarınızı ayırt edemez.

Nakil doktorumuzun uzmanlığı altında sakal nakli işleminde, çene çizgisinin çevresinde herhangi yara izi bulunmayacaktır. Bununla birlikte, başınızda nakil için tanımlanmış olan verici alanda, FUE durumunda küçük iğne deliği izler,  FUT tekniği kullanılması durumunda da çizgisel izler oluşabilir.

Ücretsiz Danışma:

Sakal nakli hakkında merak ettiğiniz tüm soruları  nakil doktorumuzla görüşmek için randevu alarak ücretsiz danışma hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Paylaş